Home »  Klub »  O sdružení

O sdružení

KVH Tommy & Yankee z. s. Plzeň je nepolitickou, nevýdělečnou, zájmovou organizací zabývající se rekonstrukcí života během druhé světové války. Snahou sdružení je co nejvěrněji ztvárňovat především spojenecké vojáky v rozmezí let 1939 - 1945. V současné době se většina členů spolku zaměřuje hlavně na "reenacting" vojáků americké armády v letech 1941-1945.

 Členové KVH Tommy & Yankee z. s. se aktivně účastní během roku mnoha akcí různého typu. Ať již jde o veřejné či neveřejné rekonstrukce bojových scén z let druhé světové války, tak i pietních aktů k různým výročím a vzpomínkám. Také pořádáme širokou škálu čistě soukromých akcí klubu, jako jsou různá cvičení, klubové střelby a výcvikové tábory, kde své členy učíme vojenskému chování, vystupování a řadě různých užitečných dovedností, které museli vojáci spojeneckých armáda za 2. světové války také ovládat a můžou se hodit i v běžném životě. Každý člen se učí pracovat a uvažovat jak v rámci kolektivu, tak také samostatně. Dále se zaměřujeme na vlastní historický výzkum a pořádáme pro veřejnost přednášky a výstavy dobové výstroje, výzbroje a dalších válečných artefaktů, které naši členové vlastní. V neposlední řadě úzce spolupracujeme s dalšími vojensko-historickými kluby a institucemi i za hranicemi naší vlasti.

Členové KVH Tommy & Yankee se neustále snaží zdokonalovat svoji činnost a rádi mezi sebe přivítají nové členy se zájmem o spojenecké armády v době 2. světové války, kteří by chtěli tuto naši činnost podpořit a myslí to s „Living history“ vážně. Pokud se chcete dovědět více, neváhejte nás kontaktovat.

 IČO: 26566273


 Kontakt

Seznam všech kontaktů na naše sdružení a jeho představitele najdete »ZDE«


 

Google+ Google+ Youtube Twitter
Aktuality

Nové fotografie!

11.10.2017

Do Fotogalerie jsme vložili fotografie z poslední akce, kterou jsme nazvali "Hotel Adolf". 

Nové fotografie!

04.04.2017

Do Fotogalerie jsme přidali nové fotografie z našeho únorového cvičení. 

Nové fotografie!

06.03.2017

Po dlouhé době jsem přidali nové fotky ze vzpomínkové akce, které jsme se zúčastnili v únoru letošního roku. Najdete je v sekci Fotogalerie


Naše projekty

Plzeň 1945
Back to 1945

Naši partneři

ČsOL Patton Memorial Pilsen


Výběr jazyka

Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen Patton Memorial Pilsen

- Select Language -